Новини
НЕ Е ЗА ВЯРВАНЕ, НО Е ФАКТ !
Най-важната сесия за годината, тази в която се разглежда бюджета /сърцето и душата на една община/, премина с нежни въпроси, толерантност, либерално поведение и завиден консенсус, визуализиран в единодушно гласуване с изключение на един, въздържал се -Янко Германов. Има три варианта за подобно поведение: 1. Всичко е цъфнало и вързало и несъществените проблеми не са достатъчни за друго гласуване.2. Няма опозиция или ТЯ се страхува .3. Опозицията е отчаяна, че никой не я чува и се е примирява със съдбата си на фигурант.
Дали обаче гражданите ще бъдат доволни? Въпроси като, имаме ли зимно снегопочистване и защо общината е потънала в задължения останаха без отговор, а много други не бяха зададени. И не им ли е неудобно на някои съветници да задават за трети път един и същи въпрос „Кога ще се даде план сметка за действителните разходи за сметопочистване на общинското БКС“. И след това да сядат чинно на мястото си преизпълнени с чувство на изпълнен дълг. Да си свършиш работата не означава да задаваш въпроси, а да държиш непримиримо да ти отговорят на тях. Не се ли досещате скъпи съветници, че за да не ви отговарят на въпросите някой не си е на мястото. В това число и Председателя на Общинския съвет. Ама що да си разваляте рахатлъка, вашия и неговия. Само, че НИЕ ще ви го развалим, и вашия и на Кмета. Дори и само посочвайки проблема. Защото гражданите на тази община трябва да знаят, кого са изпратили, и някой защитава ли им интересите?
Да разгледаме бюджета. Дето се казва ,,Нова година, нов късмет ‘‘, но не и с настоящия кмет. С него от лошо към по-лошо. Защо започваме така песимистично ли? Защото разглеждаме цифрите, достъпни за всеки, който иска да разбере как се управлява общината и въобще има ли шофьор зад волана. Във нашия случай по-добре щеше да е ако бяхме на автопилот. Поне когато робот или компютър управлява и не знае накъде отива, ще удари спирачки. Общ бюджет за 2017г. - 14,5 милиона, в т.ч. делегиран седем и от местни дейности седем и половина. За делегирания ясно -държавни пари за училища и други субсидирани дейности. От оставащите 7,5 милиона ще посочим само крупната дотация за общинското БКС – 1 435 000 лв. Собствените му приходи учудващо са само 20 000лв. Веднага се набиват на очи и огромните задължения. Няма да ни стигне паметта в хард диска да изредим всички области в които имаме задължения,само забележете те започват със суми в диапазон от 18 лв. до 180 000 лв. Общ размер на просрочените задължения е 1 016 996 лв. към различни контрагенти, фирми и т.н. Само на просрочените, а иначе още задължения дал Бог. Скрити и явни. Към банкови институции още над милион. И присъдени има, съдебни изпълнители хлопат на вратата. Гласувана субсидия за болницата за 2016 г в размер на 120 хиляди. Похвалихме ги затова миналата година! Но знаете ли, че са дадени само 22 хиляди и болницата е в сериозни финансови затруднения. Какво от това, че са гласувани 80 хиляди за 2017-та, ако и те не се дават. С медицинския център е подобно. Гласувани 20 хиляди за 2017-та, а към момента задълженията му са 24 хиляди от 2016-та. А се тупаме в гърдите, че здравеопазването ни било приоритет. Егати приоритетите, егати математиката? Но какво ни изненадва, нашите местни управляващи са като ония горе, нашите задължения се измерват с милиони, а на ония горе с милиарди. Все пак има съществена разлика ... в приходите. Горе са увеличили приходите в бюджета с над 2-3 милиарда. Тук обратното, продаваме като луди общинска собственост /по 500-600 000 лв. на година/ и пак сметките не излизат. Кмета декапитализира общината, днес продава сгради и земеделска земя, утре може и общинска гора. То разбираме да се продава, ама и в нещо да се влага, а не да се харчи до стотинка.Това е все едно да продадете жилището, в което живеете и да излезете на улицата. И вие съветниците, гласувайки се съгласявате с подобно управление. Хвала вам?! Но той и Кмета не е виновен, толкова си може. Учителите са виновни. Не са го научили горкия на простите бакалски сметки, а сега трябва да се справя с милиони! Че и да мисли колко ще му влезе. С тия две сметки, обществена и лична, и гений ще се пообърка. И нима тези, които го познават и му помагат, не осъзнаха колко му е коефициента на интелигентност и полезно действие?! Или трябва да им припомняме народната мъдрост, че ,,Празен стомах се пълни празна глава – никога ‘‘! Това, че кораба потъва бавно изглежда не смущава експертите в общинска администрация, счетоводители и разни други, главни и второстепенни. Или само за заплатите си мислят? Или и за нещо отгоре? И накрая доволни и богати ще помахат среден пръст на глупавия електорат. В крайна сметка и те са прави, всеки заслужава това управление, което си избира. А може и отново, и отново да си ги избира. Мазохистите остават, а останалите бягат.
И накрая нещо оптимистично, поне за нашите съграждани от Махалата! Предвижда се внушителен ремонт на клуба им в размер на 180 000лв. Това е по програма и може би ще стане. Макар че ако ги питат, сигурно биха предпочели жилища за най-мизерстващите там. Парите не са никак малко. А може и да са ги питали, нали си имат Отговорник на заплата в Общината? А останалите оставаме с надеждата за градския кенеф. За трета година е в бюджета. Поне да има къде да им пикаем на оправията и управлението! Но както вече би трябвало да сте разбрали ,,Обещаното не е като даденото ‘‘ !!!
Има още много да се каже,но спираме дотук! Останалото, който иска може сам да го намери.
видяно 148001 пъти
назад
Коментари
スーパーは時計をコピーしますブランド偽物、偽物ブランド、ルイヴィトンコピー、 ロレックスコピー、シャネルコピー、グッチコピー、エルメスコピー、 ボッテガヴェネタコピー、 バーバリーコピー、ミュウミュウコピー、トリーバーチコピー、バレンシアガコピー、ディオールコピー、ブルガリコピー、ブラダコピー、 ドルチェ&ガッバーナコピー、オメガコピー、フランク ミュラーコピー、gagaコピー。 }}}}}} https://www.bagssjp.com/product/detail-8967.html
Bagssjpbuito
業界最高峰のブランドコピー 激安、コピーブランド、スーパーコピーブランド(N級品)通販専門店!ブランドコピー,コピーブランド,スーパーコピーブランド,ブランドコピー 激安,偽物ブランド、偽物のバッグ、腕時計、財布など激安で買える!全部のスーパーコピー販売品物のなかで私達のブランド激安が一番有名です }}}}}} https://www.bagssjp.com/product/detail-2780.html
ロレックス スーパーコピー サクラ cd
※―※―※ブランド靴人気大活躍※―※―※ 老店開業顧客は至上N品物の専門の商店 送★料無★料★〓 ■2023年■最新作品も登場。 ┣カルティエ ┣クロムハーツ ┣ロレックス ┗ヴィトンコピー ●ブランド服●ブランド靴●ブランドバッグ● ◆高品質。国際速達郵便発送。安心 。最低価格保証。 _|☆|_|送|_ |料|_|☆|無|_|料_|☆|_|( ^_^ )(日本全国) ◆歓迎光臨★送料無料 ◆ご安心購入くださいませ。 ◆ご注文を待ちしております ◆よろしくお願いいたします_(._.)_ ロレックス スーパーコピー サクラ cd https://www.jpw128.com/product/detail-7123.html
golden goose mid star sneakers
I and also my guys have been viewing the excellent pointers found on the website and so then got a terrible suspicion I had not thanked the blog owner for those techniques. All the men came so thrilled to see all of them and have now pretty much been having fun with those things. Appreciation for really being well accommodating and for going for certain remarkable guides millions of individuals are really wanting to be aware of. Our own sincere apologies for not saying thanks to earlier. golden goose mid star sneakers http://www.goldengoosessale.com/mid-star-c-121_65_71
golden goose high tops
Nice post. I study one thing more challenging on totally different blogs everyday. It is going to at all times be stimulating to learn content material from other writers and apply a bit of one thing from their store. I抎 desire to make use of some with the content material on my blog whether you don抰 mind. Natually I抣l offer you a link in your net blog. Thanks for sharing. golden goose high tops http://www.goldengoosesstore.com/index.php?main_page=advanced_search_result&search_in_description=1&keyword=high+top
И цъцара ще е следващия кмет жабата ще бъде изритан от него
Вярващ
Нека БОГ е с Белите Души! И да ги пази! И да им помага!
Черни и лакоми!
до мераклията
Стига си точил лиги. Двете си приличат като две капки вода. Ама не чиста, а от мочура. И на двете душите им са черни!!
в защита
Какво сте се заръбали с Петето Пеева, в сравнение с Хрисито Жабова е направо Венера пред Горгона-Медуза!А и с тия честни сини очи и премрежен поглед!! Направо да ти паднат гащите!!!
А комисионните??
мнение
От Петя Пеева не зависи нищо, а от този който я слуша и се връзва на простотиите и.Не е луд, който яде баницата, а който я дава.
Лейди Пепи
Важни са ми единствено топките на Ваньо!Друг някой ако гъкне и ще му ги сдъвча.
Осведомен
Няма да стане, Пепито Пеева ги е стиснала и двамата за топките.И студените компреси няма да помогнат. За оплакване са горкичките вай, вай, вай!
В бъдеще
Доматчето и цъцърчето ще оцелеят.Очаквайте включване!
И енергетичето ще нарита
общинар
В предния съвет кмета го препотяваха герберските съветници. То затова и никой не остана.
Кат та слушам Пенке ле ...
Май, май си някой от тях. И не ми се жалвайте, че не ви отговарят, ами им проваляйте сесиите на тия буклуци. Тъй Ще ги научите на уважение. Другото е бля, бля.
като си пееш пенке ле...
И като питат общинските съветници, кой им отговаря? НИКОЙ!!! Ако се направи една статистика на колко въпроса от общински съветници е отговорил кмета- отговорът ще е- НУЛА! Неговите "отговори" стигат само до лични нападки към питащия го съветник и нищо повече! Така беше в предишния общински съвет, така продължава и в този! Не че и общинските съветници са се скъсали от питания....с изключение на Гърков, Янко германов и донякъде Петър Джермов и Румен Чанков. И толкова! Съветниците от ГЕРБ не са питали нито веднъж досега!
Жалко
Предимно простотии, а темата е сериозна. Вървим надолу. Не вървим, а се пързаляме.Питаъте ги господа съветници, питаъте и не гласувайте глупостите им, преди да е станало много късно.
аз съм евроатлантически толерант и не се плаша лесно
Дебне да те едне.
абе къде е Бати?
Всчки сме в кенефа, а плачем за кенеф.Не бъдете мазохисти.
не си прав
ще има кенеф, ще имааааа. поне така е обещал кмета на последната сесия! даже мястото на градската тоалетна е посочил- на паркинга на бившето МТУ! само дето неговите обещания нещо не хващат вече дикиш сред народонаселението.
Да ви ........
За братята цинги значи клуб а за нас няма и кенеф. Да ви .................. Да не ма изтриете и сега
Виновен
Ние ги избираме такива. По приятелска линия или роднинска, или просто да не строшим нечий хатър. Но не и по достойнство и акъл. А после плюем. Хаир от това няма трябва да се мисли, ама отрано.
След три, или след шес все същите говна.Квото горе, тва и тука.
Бесен и ПОТЕНТЕН
Ти му духай на ИбАНката, А НИЕ групово ще ви издухаме. Времето на Герб изтича до 3 месеца, след него и на твоя малоумен идол и на глупаци като тебе.
може да си хортувате колкото искате.Кервана върви,кучетата лаят само.
Духайте ми всички бесни импотенти, да живее Герб и вВанката
Бесния
В тия времена, или си параноичен, или наивник, или просто тъп. И защо не, след като им плащат. Боли ги за айпи-тата на разни грудовски глигани. Но за кметчето са важни, мътят му водата. Но се чува, че не са вече тандем с Барсалата. Кое ли ще е новото плашило?
Това с IP-адресите, параноично ми звучи? Дори и за флагманите.
Кака Цецка
И любезно му предоставиха ай пи адресите на тия дето драскат.ще е интересно
Флегманите така облизваха топките на ГЕРП и шкембето на Жабов.Време е за шкембе чорба
Питай председателчето що е бил за?
Яшка кат си пич що не гласува против брато
До неразбралия
Главното не си разбрал. Те милите ни съветници, само по 4 стотака получават и нямат стимул сесиите да са дълги. Ако дигнат заплатките им 3 пъти, тогава да видиш работа, сесиите ще станат по три часа.
И,
Прави са тези, които упрекват общинските съветници, защото те трябва да контролират не само неправомерните действия на администрацията, но и нецелесъобразните и икономически необосновани. За първите, контрола е и на Областна управа и прокуратурата, но за вторите е само техен.Но за това се иска мисъл и действия, а дали имат ум и дупе това е въпроса?
Мнение
Прокуратурата не може да бъде отговорна за некадърното управление на този, или онзи, за нецелесъобразни и неефективни управленски действия. А който има информация за кражби да предостави информация към нея и тогава да прави оценки. Всичко друго е приказки на вятъра, клюки и чесане на езици.
Припомням,
ПРОКУРОР №1 на Републиката за миналата година е от нашия град.
Няма ли кой да му поиска оставката на това прасе Кмета.Има ли прокуратура в този град,в тази държава.Разследвайте го как забогатя
Тъп град и тъпи хора.Добре че навреме излязох от този зоопарк.Вие които останахте в тази община и ви управляват грудовски глигани сте за оплакване.
научи се да пишеш на кирилица и тогава давай акъл.Оди за хапчета при Марешки ако не помогнат търси инжинера Далай Лама да те свърже със извънземните
Mi ne rivete be idiotic, Kefete sa kat wi 4ukat
неразбиращ
Не мога да разбера що рИвем срещу съветниците?!?! Че нали НИЕ си ги избрахме! Всеки народ си заслужава управниците! От бая време се мъча да се сетя някой общински съветник от групата на управляващите да се е изказал или задал въпрос на сесия...и не мога! Гласуват си чинно както им е казано и толкоз! Да, и си получават заплатките, разбира се! Да не забравя и двамката съветници т. нар. земеделци! Защото точно с техните два гласа се узаконяват золумите на кмета!
Е...бати
Къвто кумета тъков и сувета.Удри уй...чо...
За ОС – 2
Че администрацията замита неудобните и факти не споря. Но това не оправдава съветниците. А как да се ориентират като някои са неориентирани по рождение. Справка - Валерко Иванкин. И не е само той. И колкото и да си стяга Манев неговите, то не е х.. , че да им го натъпче.. И не е само в тази група. Уж управляващите са още по-зле. За патрона им да не говорим …! Изобщо смях в залата и извън нея. Смях, смях ама едноокия ще ни е на нас в д…-то. Жалка картинка са, но по-жалко за нас.
до Жорката
Жоре стегни си пасмината с черпане не става
Жабов и срам.ха ха ха.Тази свиня и селската прасякиня нямат срам
Джабов, джабооов... Всеки друг на твое място щеше в земята да потъне от срам. Излез с някаква позиция, защити се. Или напусни кметството завинаги!!!
Или администрацията замъглява картината и замита неудобните факти.Като не им отговарят на въпросите, как да се ориентират правилно.
За ОС
Аз пък предлагам още 3 варианта – 1. Купени ; 2. Безотговорни- не си четат документите и не знаят какво гласуват ; 3. Или просто тъпи – и да четат не проумяват и затова не четат. Ако е вариант / 1/ е добре-има вариант да върнат парите и да се откупят. Ако е вариант/ 2 / пак е добре-има вариант да се замислят и да станат отговорни. Ако е вариант /3/, жална ни майна, спасение няма.
didi
Как може да търпите циганите да ви командват повече от възмотена съм в социалните в бюрото по труда на всякаде има работещи цигани а вашите деца пътуват в студа мръзнат по спирките дават по 200лв за път а вие си стоите и мълчите жал мее е и се радвам че не живея там крадат от вашите пари СПИИИИ НАРОДЕЕЕ
Тарбата
Има една мъдрост от арабите, която гласи: няма съвършени хора, има само съвършени намерения". Какво очаквате от кмет, който не вижда нищо друго, освен простотиите на жена си. Неговите действия не са нищо друго, освен да осребри мандата си. После няма хич да го е еня за никого. Жалко за нас.
Бесен
Бесовете от Флагмана на българската журналистика в сряда пуснаха хвалебствена статийка за тихо и кротко приетия бюджет на нашата община. Не зная кога СОС са публикували тяхната, но ми прави впечатление, че флагманите късно вчерашния четвъртък са публикували втора статия със заглавие ,,Скандал на сесията в Средец!Справиха ли се фирмите със снегопочистването?‘‘. В нея се нахвърлят срещу единствения въздържал се за бюджета Янко Калудов и едва ли не го изкарват пълен дебил и неграмотник. А кмета естествено много умен, търпелив и подготвен, също и мекотелото Гърков, скатаджийската подлога. И това, ако не е поръчково здраве му кажи! Май пак са им намазали филията с нашите пари. Абе кмете като искаш да си правиш пиар, плащай поне от собствения си джоб. И на мазните овчици дето се правят на бесове и скатове и на тъпата малкотърновска маймуна дето я разкарваш с тебе. За толкоз малоумни ли ни имате, повечето може и да са но не всички. А вие от СОС толкоз ли ви е трудно да си слагате дати на публикациите, че да се ориентира човек? Пускам линкове да се посмеете- https://www.flagman.bg/article/119737 https://www.flagman.bg/article/119832
жоро
Забравил си да пишеш и барсалата милионер стана тои и
ФАД
Каква опозиция е Гърков ?Нали той предложи да вдигнат заплатата на Жабов все едно ,че е кмет на Община Средец в София? За да може да се вдигне и неговата заплата.Опозиция били!Хайде бе ! Да не сме от помощното училище -3 волта ?Властта и парите се харесват на всеки и се самозабравят !Дано новия президент смени Бургаския кмет и тогава не им завиждам на нашите- смели и умни депутати!Дано да е по-скоро!
няма нужда да гласуваш ти,ние търсим по простички а тук се намират в изобилие.Една усмивка от жабето,един мил поглед,невинно обаждане и те се разтапят и насират от кеф.После е лесно,кради,граби и бягай
ЗАЩО НЯМА ДА ГЛАСУВАМ ЗА ГЕРБ ПОВЕЧЕ
Защото кмета е крадец, лъжец и мошеник.-Още в първия мандат се обгради със съмнителни типове- Кела/Бог да го прости!/, Дебелия Буковски пърдухал-нагъл и арогантен. Сергей -крадеца от Загорци. Божидар - най-волната костюмирана откачалка. Подлата и арогантна, черна, пиарка и доведения и мъж -крадци с финес - за един мандат къща в Проход, къща в Средец ,джип и немъчени парички. Димо "домата" -връх в кражбите -частно БКС, лична къща за гости с пари на данъкоплатеца,кражби, кражби, кражби... Джеджето/агент Чубриков/ - човек без ценностна система - неграмотен но алчен. Жабов напълни общината с пенсионери а младите хора бягат в Бургас. Безхаберен е кмета и към циганските своеволия -безразборна сеч на горски масиви, безразборно и незаконно строителство в Квартала. Плюс това в Общината нито един "работещ" циганин не знае за какво получава заплата. За личните облаги на Жабов няма да споменавам. Нека друг ги каже! Е,КАК ДА ГЛАСУВАМ ЗА ТОВА КРАДЛИВО ГЕРБАДЖИЙСКО КОТИЛО ОКОЛО ЖАБОВ? КАК???
сигурно е в махалата
Хвърля гюбеци и прави първа копка на новата придобивка . Хем някой лев ще краднат,хем цялата махала ще гласува за тях и пак ще ни управляват.
нещо не я виждам напоследък жаборана да не си пече някъде рубенсовото тяло
късно е
Колко мъка има по този свят.Другаря Пройков му остави общината с един и половина милиона излишък,а сега сме с два милиона вътре и още два и половина милиона сме продали от общинското имущество.Пълен некадърник,не става и за шофьор на учебна кола като баща си.
тази община си отива заедно с кмета Жабов.Той си тръгва с парите от сделки и комисионни с Джежето,Ангел и кой ли не а тези дето гласувахме за него духаме супата. Освен ако няма случайно прокуратура в България
запознат
Не е правен търг за снегопочистване ва градските и селски улици. Просто е възложено на общинското БКС. Като общинска фирма. Само дето Доматя няма техника, както самият той призна на сесията. Техниката е на бившето БКС, което е в ликвидация! Ама се питам защо този гъз инж. Георгиев не е изискал тази техника??? май въобще не му дреме за хората в Средец!!! Същото важи и за неговият патрон градоначалника!
Може би
Maybe Angel, or maybe NO?
До ФАД
И коя е да го е фирмата. Ако някой знае да каже. Или суркат и тва и кво ли не през Доматчето.
ФАД
Колко лева са дадени за снегопочисктването !Как тази фирма само с един багер е спечелила конкурса1 Сигурно делят парите с Кмета Има ли контрол в тази Община ?Преоритет -здравеопазването !Ужас! Бог да Ви е на помощ!Въобще не мислят за здравеопазването!Къде пренасочиха 98000 от субсидията за Болницата
Слави
Милена хората ги излъга този идиот ,но не е късно този човек трябва да си ходи
Милена
Защо го избраха отново за кмет? Сега много хора са недоволни, но къде бяхте на изборите? Жалко наистина за младите хора, за възрастните също - ще тънат в мизерия и ще ги командват роми! Ужас, не съм си и представяла, че градът в който съм израснала се превърна в такава цигания!
!!!!!
Немога да разбера нямали прокуратура в тази държава да види този нещастник колко пари има
Иван
Домата ще става кмет ,а Станилов му прави прогнози .Жабов има предатели около теб пази се от Ангел Ангелов
Зори
Хайде да се съберем пред общината и да не го пускаме големия бахур ...
Мария
Жабов ти си най крадливия кмет и скоро хората ще те свалят ,защото това неможе да продължава !
град ама друг път
Поздравявам автора за чудесния коментар.По-добре няма как да се каже.Жалко само за младите хора,останали тук.Щом вече и опозицията мълчи,едва ли нещо ще се промени тук.
2
А кой трябва да ги контролира? Или те да се самоконтролират? Или ОС-ото?? Или Прокуратурата???
2
Ама, острието гърков, и той ли!? Ясна е работата. И той като своя патрон - винкела, хареса му да е във управлението. А уж, опозиция и туй-онуй... Гледам го на снимката, бая се е заоблил. Хм...
1
Не е проблема в бюджета, а в контрола след това!

